Pizzeria Otto

ul. Aleksandrowska 76
91-224 Łódź
tel. 42 611 04 11
kontakt@pizzeriaotto.pl

Pon-Czw: 11:00-22:00
Pt-Sob: 11:00-23:00
Niedziela: 12:00-22:00

MENU

Wina (butelka/kieliszek)

 • Lambrusco – I.G.T. Emilia-Romagna
  Intensywne i przyjemne w smaku emanujące truskawkami i poziomkami czerwone wino musujące, długo pozostające na podniebieniu.
  42 zł / 15 zł
 • Prosecco Rivani — D.O.C. Veneto
  Musujące wino o aromatach owoców tropikalnych, melona miodowego, zielonych jabłek, moreli, gruszki, cytrusów. Jest niezwykle świeże i przyjemne.
  62 zł / 17 zł
 • Pinot Grigio – I.G.T. Veneto
  Słomkowo żółte wino pełne złotych refleksów, o owocowych i ziołowych aromatach z nutą dębu, wanilii i gałki muszkatołowej. Smaki owocowe z dominującymi brzoskwiniami, grejpfrutem, cytryną. Średnio zbudowane, okrągłe z dobrą równowagą. Wykończenie jest długie, czyste i delikatne.
  60 zł / 17 zł
 • Zabu Grillo Vigneti Zabu – I.G.T. Sicilia
  Winogrona tego szczepu są tradycyjną i bardzo charakterystyczną odmianą uprawianą na Sycylii. Grillo Zabu jest bezpretensjonalnym, żywym winem o sympatycznych ziołowo-cytrusowych aromatach, wśród których szczególnie wybijają się mandarynka oraz białe kwiaty. Przez jasną, słomkową barwę przebijają się delikatne refleksy złota. Na podniebieniu świeży, delikatny bukiet z nutą soczystych, egzotycznych owoców, o przyjemnej kwasowości oraz z akcentem w postaci białego pieprzu na końcówce.
  57 zł / 17 zł
 • Bianco della Casa – V.D.T. Veneto
  Krystaliczne, o jasno słomkowej barwie połyskującej zielonymi refleksami. W zapachu intensywne, otwierające się aromatem dojrzałych owoców tropikalnych oraz tych znanych nam z wiejskich ogrodów.
  54 zł / 15 zł
 • Primitivo Appassito Masso Antico — I.G.T. Puglia
  Słodko pachnące Primitivo Appassito przygotowano z częściowo wysuszonych gron primitivo. Ten szczególny rodzaj produkcji wina jest głównym powodem, dla którego w tym winie pojawia się gęsty, obficie owocowy bukiet. Wino roztacza aromat ciemnych jagód, dojrzałych śliwek i suszonych owoców. Uwodzicielski, nieodparcie słodki bukiet zaprasza dobrze zgranymi z owocem akcentami wanilii i kwiatowymi nutami. Masso Antico Primitivo utrzymuje na podniebieniu dokładnie tą samą relację, jaką obiecało w nosie. Ton smaków owocowych jest kapitalnie zestrojony z pijalną słodyczą wanilii i ożywiającą finał kwasowością.
  72 zł / -
 • Nero d Avola Vigneti Zabu – I.G.T. Sicilia
  Czerwone wytrawne wino, skoncentrowane i bogate w garbniki. Wyczuwalne aromaty czarnych porzeczek, wiśni i dżemów owocowych. W ustach świeże, z nutami owoców leśnych.
  56 zł / 17 zł
 • Rosso della Casa – V.D.T. Veneto
  Blend szczepów tak jak w przypadku wielkiego Amarone czyli: Corvina, Rondinella, Morinala. Wyczuwalne nuty śliwki, czereśni i czarnej porzeczki przeplatane korzenną nutą. W ustach pełne, harmonijne z wyczuwalnymi gładkimi taninami.
  54 zł / 15 zł